Kurucu Başkanlarımız

Şahabettin BAYAV
Şahabettin BAYAV

1928 yılında İstanbul'da doğmuştur. Düzcespor'un 1967 yılında kurulmasına öncülük etmiştir. Şahabettin BAYAV o yıllarda Beykopspor, Vefaspor ve Düzcespor da futbol oynamış daha sonra tekrar Düzcespor, Fenerbahçe ve Doğsanspor da teknik direktörlük ve antrenörlük yapmıştır. 1966 - 1967 Futbol sezonunda Düzcespor'u amatör ligden profosyonel 3. lige çıkarmış bir sezon sonrada Düzcesporu şampiyon yaparak 2. lige çıkarmıştır. Şahabettin BAYAV Fenerbahçe'de antrenörlük yaptığı 1979 -1980 sezonunda Başbakanlık Kupasını kazanmıştır. Şahabettin BAYAV daha sonraki sezonlarda Doğsanspor' da da 2 defa şampiyonluk yaşamıştır. Daha sonra defalarca Düzcespor da teknik direktörlük, genel kaptanlık yapan Şahabettin BAYAV'ın yaşanılan bütün şampiyonluklarda imzası bulunmaktadır

Şükrü CABAOĞLU
Şükrü CABAOĞLU

1947 yılında Düzce'de doğmuştur. Liseyi Düzce'de bitirdikten sonra İst. Ünv. Ed. Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversite de okurken Düzce Yüksek Tahsil Telebe Cemiyeti Başkanlığı yaptı. 1972 - 1977 yılları arasında ara vermeden futbol kurslarına giderek teknik direktör oldu. Çeşitli amatör takımlarda ve Düzcespor'da hocalık yapmıştır. 1974 yılında Düzce Belediyesi'nin ilk Hal müdürlüğünü yapmıştır.

Şamil DEMİRTAŞ
Şamil DEMİRTAŞ

Futbol oynamaya Düzcespor' da başladı. Amatör düzeyde Düzce Gençlerbirliği, Çilimlispor ve Düzce Kervanspor' da oynadı. Profosyonel ligde Kasımpaşa, Karagümrük ve Düzcespor' da futbol hayatını sürdürdü. Karagümrük' de futbol oynarken Mersin' de açılan antrenör (C) kursuna katıldı. 1978 yılında Manisa' da teknik direktörlük lisansı aldı. Amatör lide Düzce Gençlerbirliği, Düzce Kervan ve Çilimlispor' da antrenör olarak görev yaptı. Profesyonel düzeyde Düzcespor alt yapısında ve profesyonel takımda 4 dönem çalıştı. Diğer çalıştığı profesyonel kulüpler Bilecikspor ve Maltepespor dur. Antrenman metadolojisi ve futbolda alt yapı organizasyonları ile ilgili Avrupa da Paris, Hamburg ve Budapeşte merkezli araştırmalardan bulundu. Budapeşte' de uluslararası antrenör seminerine katıldı. Futbol Federasyonunun açtığı seminerlere de katılan Şamil DEMİRTAŞ Futbolun Temel Sorunları ile ilgili araştırmalar yaptı. Bu çalışmalar 70 sayfalık bir rapor olarak Teknik Direktörlük Kursunda sunumu yapılmıştır.